Kod Dostu

Kod Dostu

Hakkımda

     Merhaba. Ben Hüseyin KÜÇÜK. Beni tanımayan bir çok kişinin yabancı zannederek ingilizce iletişime geçmeye çalışmasından dolayı kendimi yabancı hissettiğim dönemler olsa da bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıyım :) Manisa'nın Akhisar ilçesinin Süleymanlı kasabasında doğdum ve ilk öğretimimi bu kasabada  tamamladım. Ardından Akhisar Anadolu Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümünü bitirdim. Ardından da Yüksek Öğrenimim için koyuldum yollara ve İzmir'e gedim. Halen İzmir de yaşıyorum ve ayrılmayı da şimdilik düşünmüyorum.

   Lise yıllarında tanıştığım bilgisayarın eğitimini almaya, bunun yanında artık eğitimini vermeye başladım. Eğitim almak ve eğitim vermek ile sınırlı olmayan bir birlikteliğimiz var bilgisayarla. Serbest olarak web yazılım ve web tasarım yaparak, bunun yanında üniversitemin Bilgi İşlem Daire Başkanlığında web yazılımcısı olarak çalışarak bilgisayar alanında kendimi geliştirmekteyim. Fakat bir bilgisayar bağımlısı değilim. Bilgisayar her daim hayatımın ikinci planında olmuştur, olacaktır. Bilgisayar başına geçtiğimde boş boş internette dolaşmaktan, uzun saatler oyun oynamaktan, sohbet etmekten nefret ederim. Bunları yapıyorum ama sınırlı süreleri bunlara ayırıyorum. Bir şeyler üretmeye, okumaya, araştırmaya ayrılacak zamanların değerli olduğunu düşünüyorum.

     Okul, iş derken sosyal aktivitelerden geri kaldığımı sanabilirsiniz. Sosyal hayatımın büyük bir kısmını sosyal sorumluluk projelerine ayırmış durumdayım. 1. Sınıfta tanıştığım Toplum Gönüllüleri Vakfı bünyesinde projeler geliştiriyor, eğitimler alıyor, eğitimler veriyor, sorumluluklar alıyorum. Bir sürü arkadaşlıklar ediniyorum. En önemlisi de topluma yararlı işler yaptığımı düşünüyorum. Bu bir sürü insanla tanışmak aslına bakarsanız çok büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Arkadaş çevreniz geliştikçe zaman ayırmanız gereken insanların sayısı da artıyor. Sinir katsayınız da. Çünkü herkes sizin gibi olmuyor. Ben arkadaş ilişkilerimde tanıştığım her insana çabuk değer verir, onlara çabuk güvenirim. Fakat bu güvenim çoğu zaman sömürülür, kullanılmaya çalışılır. İşte bu yüzden sinir katsayınız da artar. İnsanların benim için hiç bir değer ifade etmeyecek seviyeye gelmemeleri için elimden geleni yaparım. Görmezden geldiğim çok hataları olur. Fakat gözümden düştükleri anda geriye dönüş olamaz artık. Böyle de arkasına bakmayan bir kişiyim işte.

     Küçüklüğümden beri çoğu kendi yaşıtımdan daha iyi bir şekilde yaşımdan büyük insanlarla anlaşmışımdır. Bunun yararını çok gördüm. Onlarla yaptığım sohbetler de yaşanmışlıklarını öğrenerek hayatımda karşılaştığım durumlara bunları yorumlayarak bir çok sorunun üstesinden geldim. Bende benden yaşça küçük dostlarım ile zaman geçirerek onlara bir şeyler kazandırmaya çalışıyorum. Yaşayarak öğrenme hayatımın her alanında var olan bir felsefe. Bunu çevremdekilere de benimsetmeye çalışıyorum.

   Benden büyük insanlarla en fazla kitap ve müzik sohbeti yapmayı seviyorum. Tarih kitaplarından öğrendiklerim ile onların yaşadıklarını harmanlayarak yeni bilgilere ulaşmak gerçekten çok zevk veriyor bana. Okuma zevkim biraz geniş bir çerçeveye sahipti eskiden ama artık daraltmış durumdayım bu çerçeveyi. Deneme, felsefe, şiir, hikaye, tarih, bilim kurgu okumaktan zevk alıyorum. En sevdiğim yazarlar/şairler:  Sunay AKIN, Niethche, Nazım Hikmet, Platon, Paulo Coelho, Dostoyevski, Ömer Hayyam 'dır. Gönlümde ve aklımda en ayrı yere sahip olan yazar/şair kuşkusuz ki Sunay AKIN'dır. 

     Müzik zevkim yıllar içerisinde değişkenlik gösterdi. Lise yıllarında dogmatik bir şekilde türkçe rap dinlerdim. Türkçe rap te de sadece Sagopa Kajmer. Başka müzik türklerine yönelmezdim. Ne saçma :D şimdilerde yine rap dinliyorum. Fakat sadece rap değil. Jazz/Soul Jazz, Folk Müzik, Blues, Klasik, Alternatif Rock, Türk Sanat Müziği, 70-80 ler Pop, Yabancı Pop dinlediğim müzik türlerinden. Kısacası kulağıma güzel gelen ezgileri ve sözleri olan şarkıları dinliyorum =)  En fazla dinlediğim sanatçılar: Cat Stevens (Yusuf İslam), Adele, Sagopa Kajmer, Linkin Park, Gary Moore, Rihanna, Shakira vb.

     Seyahat etmeyi çok severim. Hele ki geceleri :)) yeni yerler görmekten, yeni insanlar ile tanışmaktan daha çok sevdiğim bir şey daha varsa eğer o da annemdir :) Evet bir anne kuzusuyum. Seyehatler sırasında müzik dinlemek, kitap okumak ve düşünmek en büyük zevkimdir. Tabi yeni bir zevkim daha oluştu koltukların arkasına televizyon koyulduktan sonra :D arabanın önünde bulunan ve yolculuk boyunca yolu çeken kameradan yolu seyretmek. Beni rahatlatıyor gerçekten.

     Son olarak kendi hakkımda değineceklerim =)

    Eflatun'un güzel bir sözü şöyle der: "Sevdirmeye gayret etme kendini, sevilmeye terk et." Hayat felsefemin temelini oluşturan bu sözdeki gibi yaşadığımı size garanti ederim. İnsanların gözüne girebilmek için beni ben yapan değerlerimden vazgeçmem. Beni olduğum gibi kabul edecek insanlara hayatımda her zaman yer vardır. Belki de bu yüzden bir çok iyi dostum var. Gerçekten iyi arkadaşım var. Bu duruşumdan vazgeçmeyeceğiminde farkındayım.

     Neyse benden bu kadar  =))

0 Yorum:

Yorum Gönder

 
Copyright (c) 2012 Hüseyin KÜÇÜK
Php Yazılım Uzmanı, Öğretim Teknoloğu, Toplum Gönüllüsü